Komunikacja empatyczna

Kontakty międzynarodowe są bardzo znane w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w sferach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po paru dniach, zaś nie po kilku miesiącach, kiedy zatem bywało wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Jazda na różny kraj świata nie posiada już lat, ale wystarczy jedynie kilka godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się dużo nowych propozycji współpracy. Wyjazdy zagraniczne stawały się szybsze i dostępniejsze, a co za tym idzie - także bardzo częstsze. Obecnie bez problemu można uzyskać się na indywidualny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie nowa kultura oraz oryginalne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot dodatkowo bogata wylądować w Azji, w Afryce czyli na dalekiej wyspie. Zmienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po skończeniu strefy Schengen zniesiono większość możliwości w Zgodzie Europejskiej i wszelki jej człowiek może swobodnie podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają dobrego przygotowania. Firma, jaka planuje zdobyć nowe rynki zagraniczne, wiele weźmie na utrzymaniu odpowiedniego pośrednika, który precyzyjnie przedstawi proponowaną ofertę. Bardzo prestiżowe są w obecnym faktu tłumaczenia ustne. Polskie przedsiębiorstwo w asyście tłumacza może zająć rynki międzynarodowe, bezpośrednio dołączając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu motoryzacyjnego w naszej fabryce przebiegnie znacznie łatwo w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie potrafiły się odbywać i spotkania polityczne na stanie międzynarodowym. Obecność osoby, która potrafi daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To pomocne w dawnych negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zdecydować na osiągnięciu transakcji.